Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AEEPG1841B1Z2
Call 08047308811 96% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 20 Kg
Product Brochure
| Pack Size | 20 L |
| Brand | star |
| Packaging Size | 20 Kgs |
| Available Colour | Black |
| Form | Single Component |
| Color | Black |
| Packaging Type | Bucket |
| Usage | waterproofing coating |
| Application Area | Exterior Walls, Roofs & Terraces |
| Form Of Paint | Liquid |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
| Pack Size | 20 kg |
| Brand | STAR TECHNOLOGIES |
| Available Colour | White |
| Form | Single Component |
| Color | White |
| Packaging Size | 20 L |
| Packaging Type | Bucket |
| Usage | Waterproofing coating |
| Application Area | Roofs & Terraces |
| Form Of Paint | Liquid |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 100 Kg
Product Brochure
| Product Type | Acrylic Coating |
| Application Area | Roof |
| Brand | Sika Chemicals |
| Form | Liquid |
| Packaging Size | 20 L |
| Available Colour | White |
| Packaging Type | Bucket |
| Usage | Waterproofing coating |
| Color | White |
| Paint Base Type | Polyurethane based |
| Form Of Paint | Liquid |
View Complete details
Product Brochure
| Pack Size | 1 kg |
| Base Material | SBR Latex |
| Brand | Astral |
| Packaging Size | 20 l |
| Category | Waterproofing Coating |
| Form | Liquid |
| Form of Chemical | Liquid |
| Color | Milky White |
View Complete details
Product Brochure
| Brand | ASTRAL |
| Available Colour | Grey |
| Color | Grey |
| Packaging Type | A + B |
| Usage | Waterproofing coating |
| Form Of Paint | A + B |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Kg
Product Brochure
| Brand | SIKA |
| Packaging Size | 20kg |
| Usage/Application | waterproofing |
| Type | liquid |
| Color | WHITE |
| Packaging Type | BUCKET |
| Form Of Chemical | Liquid |
View Complete details
Product Brochure
| Roof Type | Concrete Roof |
| Base Type | Acrylic |
| Packaging Size | 10kg |
| Brand | Sika Chemicals |
| Usage/Application | ROOF COATING |
| Category | Waterproofing Coating |
| Color | Transparent |
| Pack Size | 10 kg |
| Finish | Smooth |
| Colour | White |
| Application Method | Brush, Roller |
| Packaging Type | Bucket |
| Form Of Chemical | Liquid |
View Complete details
Product Brochure
| Material Type | Liquid Chemical |
| Form | Liquid |
| Color | Milky White |
| Category | Acrylic Based Polymer Coating |
| Form of Chemical | Liquid |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 250 Kg
| Packaging Size | 250 kgs |
| Brand | Fosroc |
| Type | liquid |
| Usage/Application | Industrial |
| Grade Standard | Chemical Grade |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Litre
| Usage/Application | waterproofing coating |
| Packaging Size | 20kg |
| Category | Waterproofing Coating |
| Type | waterproofing chemical |
| Form Of Chemical | Liquid |
View Complete details
| Brand | Sika Chemicals |
| Color | Transparent |
| Packaging Size | 10kg |
| Category | Cementitious Waterproofing |
| Packaging Type | Bucket |
| Form Of Chemical | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Litre
Product Brochure
| Type | liquid |
| Usage/Application | waterproofing admixture |
| Packaging Size | 20kg |
| Category | admixture |
| Form Of Chemical | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 20 Piece
Product Brochure
| Type | waterproofing chemical |
| Usage/Application | waterproofing coating |
| Packaging Size | 20kg |
| Category | Waterproofing Coating |
| Form Of Chemical | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details