Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AEEPG1841B1Z2
Call 08047308811 96% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Packaging Size | 20 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Surface Of Application | Floor |
| Form | Powder |
| Grade Standard | Chemical |
| Strength | High |
| Material Compatibility | Ceramic |
| Chemical Resistance | Water |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 15 Piece
Product Brochure
| Packaging Size | 1.8Kg Pack (Pack of 2) |
| Usage/Application | Industrial |
| Pack Size | 1.8Kgs |
| Brand | Araldite |
| Cure Time | 6 hour |
| Color | Pale Yellow |
| Form | Epoxy Resin & Hardener |
| Packaging Type | Plastic Bottle |
| Shelf Life | 24 month |
| Brand Grade | Industrial |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 11 Kg
Product Brochure
| Grade Standard | Chemical Grade |
| Packaging Size | 20 kg |
| Usage/Application | Waterproofing, Construction |
| Packaging Type | Plastic Can |
| Physical form | Liquid |
| Brand | SIKA |
View Complete details
| Brand | Sika Chemicals |
| Packaging Size | 10kg |
| Category | Cementitious Waterproofing |
| Packaging Type | Bucket |
| Form Of Chemical | Liquid |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Minimum Order Quantity: 2 Kg
Product Brochure
| Material | admixture |
| Usage/Application | Construction |
| Concrete Strength Grade | M45 |
| Brand | sika |
| Color | transparent |
| Grade Standard | Industrial Grade |
| Size | 230kgs |
| Packaging Size | 230 kgs |
| Shelf Life | 12 months |
View Complete details