Ghaziabad, Uttar Pradesh
GST No. 09AEEPG1841B1Z2
Call 08047308811 96% Response Rate
Send Enquiry
Product Brochure
| Mortar Type | Lime Mortar |
| Packaging Size | 25 Kgs |
| Usage | Block Work, Plastering, Brick Work |
| Usage/Application | Wall Construction |
| Packing Size | 25 kg |
| Material | Powder |
| Brand | Pidilite GRUPO PUMA |
| Type | Sprayable mortar |
| Grade Standard | Construction Chemical |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
Product Brochure
| Grade | Silicon |
| Pack Size | 300 ml |
| Application Area | Sanitary |
| Shelf Life | 12 months |
| Service Temperature | -40 to 150°C |
| Skin Formation Time | 10–15 min |
| Color | Slate, Grey, Off white |
View Complete details
Product Brochure
| Pack Size | 5 Kgs |
| Build Type | High Build |
| Recommended End Use | Effluent Treatment, Underground, Pipelines |
| Recommended DFT per Coat | 250 microns |
| Number of Components | 2 Pack |
| Colour | Black |
View Complete details
| Gun Type | Foam Gun |
| Function | Cleaner |
| Form | Foam |
View Complete details